Televizní informační kanál Bohumín

Vloni 740 reportáží, 1595 minut zpráv z Bohumína

Pravidelná půlhodinka televizních zpráv z Bohumína nabídla divákům v roce 2015 každý týden v průměru čtrnáct obrazových pohledů do života ve městě. Televize vysílá 24 hodin denně v sítích kabelových operátorů a vybrané pořady také terestricky v DVB-T. Generálním partnerem stanice je město Bohumín. TIK Bohumín vznikl v srpnu 1999.

Pořad Zpravodajství uvádí TIK Bohumín jako týdeník s premiérou v sobotu. V síti kabelové televize mohou diváci sledovat reportáže každou sudou hodinu a na 59. kanálu pásma DVB-T čtyřikrát až osmkrát denně. V roce 2015 televize vyrobila a odvysílala 740 reportáží s celkovou délkou 1595 premiérových minut. Průměrná délka jednoho zpravodajského bloku byla 31 minut. Provozovatelem Televizního informačního kanálu je studio Spáčil TV Marko.

Dvacet vydání zaznamenal v roce 2015 pořad Host Studia B, ve kterém televize představuje formou talkshow zajímavé osobnosti regionu. Další úspěšnou sérií pokračoval také soutěžní magazín Kdo ví, odpoví. Ve dvanácti jeho vydáních diváci soutěžili o vstupenky do kina, na bazén a k bruslení v zimním stadionu.

Televizní informační kanál Bohumín jako jediná televize na Karvinsku živě vysílá diskusní pořady, a to jak v síti kabelových operátorů, tak on-line i na internetu. Diskusní pořady (Ptejte se, Kulatý stůl) byly v roce 2015 vyrobeny tři s celkovou délkou přes 3 hodiny. V pořadech se televize věnovala diváckým otázkám a ubytovnám.

Živý obraz zprostředkoval TIK Bohumín rovněž ze zasedání zastupitelstva města Bohumína. Těchto přímých přenosů z radnice bylo šest v celkové délce 12,5 hodiny. Další 2,5 hodiny přenosu obstaral v květnu tradiční Běh ulicemi města.

Od dubna 2015 televize vysílá ve vysokém (HD) rozlišení. Modernizace proběhla s podporou města a divákům přináší mnohem lepší kvalitu obrazu a tudíž větší komfort. Zprávy z Bohumína v HD rozlišení diváci sledují v síti kabelových operátorů JaryNet, Poda a na portálu YouTube. Díky nové technologii proběhla také modernizace videotextového vysílání a přibyla tzv. scroll informační lišta s denně aktualizovanými textovými zprávami.

Programové vysílací schéma v tomto roce obohatila repríza vzdělávacího seriálu (Ne)Bezpečný cyklista, cykly a dokumenty věnované přírodě a historii Bohumína, záznam z volby Miss Bohumína 2015, dokumenty věnované 2. světové válce a 70. výročí jejího ukončení a také nový hraný silvestrovský příběh. V neposlední řadě bohumínská televize podpořila charitativní projekty, například Tříkrálovou sbírku Charity ČR.

Pořady Televizního informačního kanálu Bohumín začínají každou sudou hodinu v síti kabelových operátorů RIO Media, PODA a JaryNET. Premiéra nového bloku je vždy v sobotu. Pátým rokem si mohli lidé nejen v Bohumíně naladit zprávy Televizního informačního kanálu na stanici LTV Plus, která vysílá na 59. kanálu DVB-T z vysílače v Klimkovicích. Pořady z Bohumína je díky tomu možné sledovat s pomocí běžné antény, set-top-boxu či moderního televizoru. Bohumín v DVB-T vysílá na stanici LTV Plus pravidelně od 4, 10, 16 a 22 hodin a v mimořádných vstupech také od 1:30, 7:30, 13:30, 19:30 hod.

Kompletní videoarchiv pořadů TIK Bohumín je na webu www.mesto-bohumin.cz/videoarchiv.

Redakce zpravodajství
Televizní informační kanál Bohumín

publikováno:     zpět
 

fotogalerie

  Natáčení pro pořad Zpravodajství.

  Natáčení pro pořad Zpravodajství.

  Natáčení pro pořad Zpravodajství.

  Silvestr 2015 v hotelu Pod Zeleným dubem.

(c) 2014 Televizní informační kanál Bohumín a Spáčil - TV - Marko. Veškerá práva vyhrazena.