Televizní informační kanál Bohumín

Seriály a dokumenty v letním vysílacím schématu

Televizní informační kanál Bohumín v létě zařadí do vysílání seriály, dokumenty a střihové pořady, kterými doplní klasické vysílací schéma. Stálicí bude zpravodajství z Bohumína, které bude i o prázdninách týdeníkem s premiérou vždy v sobotu. Obrazový blok se v síti kabelových operátorů vysílá každou sudou hodinu.

(Ne)Bezpečný cyklista
jednotlivé díly vysíláme od 4., 11. a od 18. července
(Ne)Bezpečný cyklista je osvětově-vzdělávací seriál, jehož hlavními aktéry jsou lidé na kolech. Třídílný cyklus z produkce bohumínského videostudia TV Marko a města Bohumín přináší rady i názorné ukázky toho, jak si mají cyklisté na cestách a cyklostezkách správně počínat. Jednotlivé díly obsahují univerzální informace k pravidlům silničního provozu. Jsou proto aktuální v kterémkoli městě a obci. Vyrobeno v roce 2011.

Kostel Narození Panny Marie
jednotlivé díly vysíláme od 4., 11. a od 18. července
Historie mariánského chrámu Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně je dodnes opředena tajemstvím, stejně jako milostný obraz Panny Marie Růžencové Starobohumínské. Kostel je poutním místem, jehož kult přesahuje staletí. Díky nadšencům se podařilo vrátit mu jeho původní lesk a oživit legendu. Vyrobeno v roce 2013.

Běh ulicemi města
1. díl vysíláme od 25. července a 2. díl od 1. srpna
Záznam jedné z největších sportovních akcí v Bohumíně. Běh ulicemi města pořádá Atletický klub Bohumín ve spolupráci s řadou partnerů a s podporou města. Závod je určený široké veřejnosti, včetně rodičů s malými dětmi. Mediálním partnerem projektu je bohumínská televize.

Miss Bohumína 2015
vysíláme od 8. srpna
Záznam galavečera. Miss Bohumína 2015 se stala pětadvacetiletá Kateřina Kubačková z Horního Těrlicka. Na galavečeru v neděli 19. dubna si získala mezi čtrnácti členy poroty největší přízeň. Bohumín mezi oceněnými reprezentuje 17letá Markéta Škutová, kterou publikum zvolilo Miss diváků.

Deník Brigity Bakovské
vysíláme od 8. srpna
Televizní informační kanál Bohumín v dokumentu mapuje příběh Brigity Bakovské, ženy, která přežila koncentrační tábory v českém Terezíně, polské Osvětimi i německém Bergen-Belsenu. Brigitě Bakovské bylo v září roku 1938 devět let, když musela s rodinou před nacisty utéct z Karlových Varů.

Vzpomínky Hildegardy David
vysíláme od 15. srpna
Hildegard David opustila Bohumín ve svých třiceti letech těsně před koncem 2. světové války. Ona i její rodina měli rakouské předky a navštěvovali německé školy. Hildegard z našeho města odešla několik měsíců před příchodem Rudé armády. Bohumín opouštěla s přáním podívat se ještě někdy do svého rodného města. Stalo se tak na jaře roku 2007.

Emílie a Leon: První láska, věčná
vysíláme od 22. srpna
Byla to láska na první pohled. Emílie Heczková (provdaná Fořterová) se s Leonem Minolem seznámila v létě 1939. Padli si do oka a plánovali svatbu. Jenže válka a její dozvuky všechno změnily a jejich cesty se rozdělily. Neviděli se dlouhých 64 let. Jeden o druhém si mysleli, že již není naživu. Osud ale chtěl, aby se znovu setkali. Stalo se tak v Bohumíně, kam pan Leon za paní Emílií přicestoval z Austrálie, kde žije.

Redakce zpravodajství
Televizní informační kanál Bohumín

publikováno:     zpět
 

fotogalerie

  Historik Jan F. Teister (vlevo) při natáčení dokumentu o starobohumínském kostele.

vyhledávání

 
(c) 2011 Televizní informační kanál Bohumín a Spáčil - TV - Marko. Veškerá práva vyhrazena.