Televizní informační kanál Bohumín

Běh ulicemi města v přímém televizním přenosu

V přímém přenosu v síti kabelových operátorů a na internetu odvysílá Televizní informační kanál (TIK) 19. ročník Běhu ulicemi města. Štáb se spolu s organizátory akce živě přihlásí z náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně v pátek 8. května krátce před desátou hodinou.

Běh ulicemi města pořádá Atletický klub Bohumín ve spolupráci s řadou partnerů a s podporou města. Závod je určený široké veřejnosti, včetně rodičů s malými dětmi. Tratě budou dlouhé od 80 do 2000 metrů. Zájemci se mohou přihlásit k účasti 8. května přímo na náměstí nebo v předstihu elektronicky, podrobnosti klub zveřejňuje on-line na webu www.ak-bohumin.cz.

Živý obraz z Běhu ulicemi města bohumínská televize nabízí od svého vzniku, poprvé přímý přenos zařadila do vysílání v květnu 2000. „Také tentokrát ho uvedeme v síti kabelových operátorů JaryNet, Poda a RIO Media. Živý obraz nebude chybět ani na našem webu www.tvmarko.cz,“ sdělil Marek Spáčil ze studia TV Marko, které přenos zajišťuje. Po odvysílání se záznam akce objeví na internetu v televizním archivu.

19. ročník přinese několik změn v harmonogramu startů. Například start běhu nejmenších dětí s rodiči bude až třetí a čtvrtý v pořadí a hlavní kategorie mužů a žen dostane prostor už o půl jedenácté, a nikoli až v závěru akce, jak bývalo zvykem. „Letos jsme změnili časový pořad, aby byl pohyb po náměstí pro závodníky i diváky co nejméně komplikovaný a vše bylo přehlednější. Věříme, že jsme udělali dobře,“ uvedl Zdeněk Veselý, hlavní organizátor závodu.

Bohumínská televize má také záštitu nad jednou z běžeckých kategorií. „Běh TV Marko“ je na programu v 11:10 hodin. Největší sportovní soutěž ve městě, která se tradičně koná v Den osvobození, vznikla v roce 1997. Každoročně se běhu průměrně účastní pětistovka malých i velkých sportovců.

Redakce zpravodajství
Televizní informační kanál Bohumín

publikováno:     zpět
 

fotogalerie

(c) 2013 Televizní informační kanál Bohumín a Spáčil - TV - Marko. Veškerá práva vyhrazena.