Televizní informační kanál Bohumín

Chceme domů, vzkazují opuštěná zvířata v nové TV rubrice

Pravidelný pohled do světa opuštěných zvířat nabídne od října bohumínská televize. Navázala spolupráci s dobrovolníky, kteří pomáhají s péčí o zatoulané psy v městském útulku v Bohumíně-Šunychlu. Rubrika nazvaná „Chceme domů“ bude součástí pořadu Zpravodajství, v němž se objeví jednou měsíčně. První díl nabídne TIK Bohumín ve vysílání od soboty 13. října.

S redakcí zpravodajství bude na „Chceme domů“ spolupracovat dvojice dobrovolníků, Radka Matonogová a Petr Suchánek. Oba jsou milovníky psů a do bohumínského útulku docházejí opuštěné němé tváře venčit a vyplnit jim dny strávené v kotcích. Protože mají k zvířatům úzký vztah, rozhodli se svou dobrovolnickou aktivitu rozšířit a postavit se i před kameru.

„Vítáme každou možnost, jak na psí sirotky upozornit a najít jim nový domov. Oba máme s Petrem psy moc rádi,“ říká Radka Matonogová. Spolupráce na „Chceme domů“ je pro ni první zkušeností před kamerou. „Zatím jsem se objektivu kamery v životě úspěšně vyhýbala, ale co bych pro psy neudělala,“ dodala Matonogová s úsměvem.

Radka Matonogová je studentkou Ostravské univerzity, kde se věnuje českému jazyku a literatuře. Petr Suchánek pracuje jako manažer v bezpečnostní agentuře Čechymen. Společně vychovávají čtyři psy s tím, že některé našli právě v psích útulcích. „Spolupracujeme s útulkem v Bohumíně i Dětmarovicích. Některé osudy psích nalezenců jsou až k neuvěření a naší snahou je, aby se dostali k dobrým lidem,“ slibuje si od televizní propagace bohumínského útulku Petr Suchánek.

Městský psí útulek v Bohumíně-Šunychlu vznikl v roce 1996. Aktuálně je kapacita útulku opět již skoro plná a v něm umístění psi nutně potřebují nový domov. Každý díl „Chceme domů“ představí několik opuštěných němých tváří, upozorní na zajímavý příběh jedné z nich a dodá aktuality nejen z útulku.

„V minulosti jsme se útulku ve zprávách věnovali nepravidelně. Když vznikla myšlenka na „Chceme domů“, od počátku nám bylo jasné, že má před kamerou stát někdo, kdo se zvířaty v útulku pracuje a dlouhodobě se jim věnuje. Radka s Petrem tohle splňují a sami se na obsahu rubriky aktivně podílejí, což je vynikající,“ říká Lukáš Kania z bohumínské televize.

Rubrika „Chceme domů“ je součástí pořadu Zpravodajství, který Televizní informační kanál Bohumín vysílá v síti kabelových operátorů RIO Media a PODA nově každou sudou hodinu a na 59. kanálu terestrického vysílání DVB-T v programu LTV Plus vždy v 4, 10, 16 a 22 hodin.

Redakce zpravodajství
Televizní informační kanál Bohumín

publikováno:     zpět
 

fotogalerie

  Radka Matonogová se svým psem.

  Petr Suchánek s fenkou z útulku, která nakonec našla nový domov.

(c) 2011 Televizní informační kanál Bohumín a Spáčil - TV - Marko. Veškerá práva vyhrazena.