Televizní informační kanál Bohumín

Petr Hrčka

"K práci v Televizním informačním kanálu jsem se dostal díky své prostořekosti," říká Petr Hrčka, dnes sportovní redaktor ostravského studia České televize a Českého rozhlasu Ostrava. Jeho začátky v médiích jsou však spojeny s bohumínskou televizí, kde několik let působil jako moderátor. Otevřeně přiznává: "Práce v televizi položila základy pro mé dnešní zaměstnání a hobby v jednom..." Říká, že má tak trochu více prořízlá ústa a řídí se heslem "Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř."

Jak jsem se dostal k práci v bohumínské televizi …
K práci v Televizním informačním kanálu jsem se dostal díky své prostořekosti. Když štáb točil jednu z reportáží, dělal jsem brigádu v nejmenovaném baru, kde jsem se seznámil s Markem Spáčilem. Po chvíli jsem začal kritizovat, co se mi ve vysílání nelíbí, načež mi Marek řekl: Když jsi tak chytrý, tak si to přijď vyzkoušet... No a já necouvl a přišel.

Má první zpravodajská relace …
Moc vzpomínek už nemám, ale jedna věc se mi vybaví hned. To když mi oba Spáčilové říkali: Není to špatné, ale prosím Tě, nekymácej se tak.

Práce před kamerou …
Měl jsem šílený strach, co na to řeknou lidi. Před samotným natáčením se mi svíralo hrdlo, měl jsem zpocené ruce, celý jsem se klepal a vykouřil jsem asi balíček cigaret.

Na co nezapomenu …
Nevím jestli je to kopanec, spíše zakopanec. Do Bohumína přijela současná ministryně školství Petra Buzková a po proběhnuvším rozhovoru jsem šel uklidit v sále ZUŠ mikrofon do kabely a chtěl jsem pelášit domů. No a jak jsem tak pelášil, tak jsem před paní Buzkovou zakopl a spadl na zem. V první chvíli pádu nastavovala ruce, ale nezachytila mě. Poté už jsem viděl pouze její těžko skrývaný smích.

Co mi práce v televizi dala ... a možná i vzala …
Dala? Rozhodně položila základy pro mou pozdější práci v rádiu a současnou v České televizi a Českém rozhlasu Ostrava. A vzala? Iluzi o některých lidech z bohumínského veřejného a politického života.

Osobnosti, které jsem v televizi zpovídal …
Těch osobností byla strašná spousta. Richard Krajčo, Honza Nedvěd, Ivan Langer a mohl bych pokračovat. Nejvíce mi však utkvěla v paměti porno hvězda Paula Wild. Přece jen jsem se při rozhovoru neudržel a oči mi létaly z jejich očí na její hruď. Byl to jeden z nejdelších rozhovorů, jaký jsem vedl a byl jsem překvapen, že byla dosti inteligentní a zábavná.

publikováno:     zpět
 

fotogalerie

  Petr Hrčka

  Petr Hrčka v pořadu Obrazové zprávy.

  S Martou Löffelmannovou v pořadu Obrazové zprávy.

(c) 2011 Televizní informační kanál Bohumín a Spáčil - TV - Marko. Veškerá práva vyhrazena.