Televizní informační kanál Bohumín

Katherini Koláčková

Úterý 10. srpna 1999 - v tento den mohli obyvatelé Bohumína poprvé spatřit vysílání Televizního informačního kanálu a jeho první moderátorku, Katherini Davasovou. "Dnes si už na tuto první zpravodajskou relaci moc nevzpomínám. Vím, že jsem v úvodu informovala občany Bohumína o zahájení vysílání a zvala je ke sledování pravidelných zpráv. Točili jsme to venku, na náměstí T. G. Masaryka. Byla jsem trochu nervózní, naštěstí ta prvotní strnulost ze mě rychle opadla," přiznává s odstupem času Katka, dnes již Koláčková.

Stihla se provdat a na svého manžela nedá dopustit: "Za svou největší výhru v životě považuji vynikající rodinné zázemí, absolutní oporu mého manžela a skutečné přátele," říká historicky první redaktorka bohumínské televize a na otázku, zda existuje místo, kde je absolutně šťastná, odpovídá: "Ano, takové místo existuje - kdekoliv na světě v náruči mého muže." V roce 2005 se Katce narodil syn Rostislav. Heslo, kterým se řídí, zní: Vždy se chovej k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.

Jak jsem se dostala k práci v bohumínské televizi?
Vybrali si mě sami. Externě jsem totiž spolupracovala s bohumínským Domem dětí a mládeže jako vedoucí tanečního souboru. Moderovala jsem nejrůznější akce DDM, takže když paní ředitelka potřebovala namluvit propagační videonahrávku, požádala mě o průvodní slovo. Při natáčení ve studiu mi Jirka Spáčil nabídl spolupráci v chystaném projektu bohumínské televize. Několik měsíců se nedělo nic a pak mě pár dní před zahájením vysílání oslovil Jirka znovu. Jako studentka českého jazyka a žurnalistiky jsem tuto možnost praxe využila.

Co mě lákalo na práci v televizi?
Chtěla jsem se věnovat žurnalistice. Je to velice zajímavá, dynamická a pestrá práce, která přináší denně něco nového. Umožní vám setkat se s řadou pozoruhodných osobností, nahlédnout do rozmanitých problematik, neustále se vzdělávat a realizovat.

Reakce na mé účinkování na obrazovce?
Zastavovali. Někteří chválili naši práci, jiní nabízeli podněty, další si stěžovali, že nás nemůžou sledovat. Často kolem mě prošla dvojice s nataženým ukazováčkem a se slovy "to je ta z TIKu", u dětí jsem si vysloužila přezdívku tik tak.

Co mi práce v televizi dala?
Byla pro mě jedinečnou praxí, rozšířila mé obzory, umožnila mi otestovat své možnosti, znalosti a dovednosti před vstupem do zaměstnání.

publikováno:     zpět
 

fotogalerie

  Katherini Koláčková, dříve Davasová.

  Při natáčení v roce 1999.

  V první zpravodajské relaci TIK Bohumín.

(c) 2011 Televizní informační kanál Bohumín a Spáčil - TV - Marko. Veškerá práva vyhrazena.